Nowoczesne Usługi Cyfrowe

(+48) 730-209-608

sklep internetowy

WYŚLIJ ZAPYTANIE

WYŚLIJ ZAPYTANIE

smart pixel nowoczesne strony internetowe
sklepy internetowe
sklep internetowy sky-shop
sklep internetowy shoper
film promocyjny, animacje reklamowe, animowane logo firmy
jak ściągnąć film z fb
12 lipca 2021
rezerwacja online, salon piękności, rezerwacja wizyt, rezerwacja biletów online, rezerwacja online za darmo, system rezerwacji online fitness, rezerwacja online kosmetyczka, rezerwacja kortów online, rezerwacja, kolejki online, fryzjer rezerwacja online, rezerwacje online noclegi
domena hosting serwer
domena hosting serwer

Najnowsze posty

25 października 2022

Nadchodzi czwarta rewolucja przemysłowa a wraz z nią Wielki Światowy Reset🌐🤖🌍

Czwarta rewolucja przemysłowa to połączenie postępów w dziedzinie sztucznej inteligencji (AI), robotyki, Internetu rzeczy (IoT), inżynierii genetycznej, obliczeń kwantowych i innych zdobyczy cywilizacji. Rewolucja przemysłowa 4.0 łączy świat fizyczny, cyfrowy i biologiczny.

 

Czym dokładnie jest czwarta rewolucja przemysłowa i dlaczego powinno cię to zainteresować?

 

Czwarta rewolucja przemysłowa to sposób na określenie zacierania się granic pomiędzy światem fizycznym, cyfrowym i biologicznym. Jest to połączenie postępów w sztucznej inteligencji (AI), robotyce, Internecie rzeczy (IoT), drukowaniu 3D, inżynierii genetycznej, obliczeniach kwantowych i innych technologiach. To zbiorowa siła stojąca za wieloma produktami i usługami, które szybko stają się niezbędne we współczesnym życiu. Pomyśl o systemach GPS, które sugerują najszybszą trasę do celu, aktywowanych głosem wirtualnych asystentach, takich jak Siri firmy Apple, spersonalizowanych rekomendacjach Netflix i zdolności Facebooka do rozpoznawania Twojej twarzy i oznaczania Cię na zdjęciu znajomego.

 

W wyniku tej zaawansowanej technologii, czwarta rewolucja przemysłowa toruje drogę transformacyjnym zmianom w naszym stylu życia i radykalnie zmieni niemal każdy sektor biznesu. Wszystko dzieje się w bezprecedensowym, zawrotnym tempie.

 

Oto wszystko, co chciałeś wiedzieć o czwartej rewolucji przemysłowej (ale bałeś się zapytać).

 

Skąd wzięło się określenie „czwarta rewolucja przemysłowa”?

 

Chociaż Czwarta Rewolucja Przemysłowa (nazywana czasem Przemysłem 4.0) ma zmienić społeczeństwo jak nigdy dotąd, opiera się na fundamentach położonych przez pierwsze trzy rewolucje przemysłowe. Pojawienie się silnika parowego w XVIII wieku doprowadziło do pierwszej rewolucji przemysłowej, pozwalając po raz pierwszy na zmechanizowanie produkcji i napędzając zmiany społeczne w miarę postępującej urbanizacji ludzi.

 

W drugiej rewolucji przemysłowej elektryczność i inne osiągnięcia naukowe doprowadziły do ​​masowej produkcji. Trzecia rewolucja przemysłowa, która rozpoczęła się w latach pięćdziesiątych, przyniosła pojawienie się komputerów i technologii cyfrowej. Doprowadziło to do rosnącej automatyzacji produkcji i ogromnych zmian w funkcjonowaniu firm w wielu branżach, w tym bankowości, energetyce i komunikacji.

 


 

Zmiany są tak głębokie, że z perspektywy historii ludzkości

nigdy nie było czasu na większą obietnicę lub potencjalne niebezpieczeństwo.

 

  Klaus Schwab

założyciel i przewodniczący Światowego Forum Ekonomicznego (WEF),

autor książki "Czwarta rewolucja przemysłowa"

 


 

Osobą, która opisała dzisiejsze postępy jako nową rewolucję, jest Klaus Schwab, założyciel i prezes wykonawczy Światowego Forum Ekonomicznego oraz autor książki „Czwarta rewolucja przemysłowa” . W artykule z 2016 r. Schwab napisał, że „podobnie jak rewolucje, które ją poprzedziły, czwarta rewolucja przemysłowa ma potencjał, aby podnieść globalny poziom dochodów i poprawić jakość życia ludności na całym świecie”.

 

Napisał też:  „W przyszłości innowacje technologiczne doprowadzą również do cudu po stronie podaży, z długoterminowym wzrostem wydajności i produktywności. Koszty transportu i komunikacji spadną, logistyka i globalne łańcuchy dostaw staną się bardziej efektywne, a koszty handlu zmniejszą się, co otworzy nowe rynki i będzie napędzać wzrost gospodarczy”.

 

Jednak obecne zmiany niosą ze sobą także ogromne zagrożenia. Schwab zasugerował również, że rewolucja może prowadzić do większej nierówności, „zwłaszcza w jej potencjale zakłócania rynków pracy”. Co więcej, rynek pracy może być coraz bardziej podzielony na role „niskie/nisko płatne” i „wysokie umiejętności/wysokie płatne”, co może eskalować napięcia społeczne. Według Schwaba „To wszystko zmienia nasze życie, pracę i relację międzyludzkie”.

 

„Nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy”

 

Jakie technologie napędzają zmiany?

 

Najłatwiejszym sposobem zrozumienia czwartej rewolucji przemysłowej jest skupienie się na technologiach, które ją napędzają. Należą do nich:

 

Sztuczna inteligencja

 

Sztuczna inteligencja opisuje komputery, które potrafią „myśleć” jak ludzie. Potrafią rozpoznawać złożone wzorce, przetwarzać informacje, wyciągać wnioski i formułować rekomendacje. Sztuczna inteligencja jest wykorzystywana na wiele sposobów, od wykrywania wzorców w ogromnych stosach nieustrukturyzowanych danych po zasilanie autokorekty w telefonie.

 

Blockchain

 

Blockchain to bezpieczny, zdecentralizowany i przejrzysty sposób rejestrowania i udostępniania danych, bez konieczności polegania na pośrednikach zewnętrznych. Waluta cyfrowa Bitcoin jest najbardziej znaną aplikacją blockchain. Jednak technologia może być wykorzystywane w inny sposób , w tym tworzenia łańcuchów dostaw identyfikowalne, zabezpieczania poufnych danych medycznych anonimowo i zwalczania oszustw wyborców.

 

Szybsze przetwarzanie komputerowe

 

Nowe technologie obliczeniowe sprawiają, że komputery stają się inteligentniejsze. Umożliwiają komputerom przetwarzanie ogromnych ilości danych szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, a pojawienie się chmury umożliwiło firmom bezpieczne przechowywanie informacji i uzyskiwanie do nich dostępu z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu. Obecnie opracowywane technologie obliczeń kwantowych sprawią, że komputery staną się miliony razy potężniejsze. Komputery te będą miały potencjał, aby doładować sztuczną inteligencję, tworzyć bardzo złożone modele danych w ciągu kilku sekund i przyspieszyć odkrywanie nowych materiałów.

 

Rzeczywistość wirtualna i rzeczywistość rozszerzona

 

VR czyli rzeczywistość rozszerzona oferuje wciągające wrażenia cyfrowe (przy użyciu gogli VR), które symulują świat rzeczywisty, podczas gdy rozszerzona rzeczywistość (AR) łączy świat cyfrowy i fizyczny. Przykładami są aplikacja do makijażu L'Oréal , która umożliwia użytkownikom cyfrowe eksperymentowanie z produktami do makijażu przed ich zakupem, oraz aplikacja na telefon Tłumacz Google, która umożliwia użytkownikom skanowanie i natychmiastowe tłumaczenie znaków drogowych, menu i innego tekstu.

 

Biotechnologia

 

Biotechnologia wykorzystuje procesy komórkowe i biomolekularne do opracowywania nowych technologii i produktów do szeregu zastosowań, w tym opracowywania nowych farmaceutyków i materiałów, bardziej wydajnych procesów produkcji przemysłowej oraz czystszych i wydajniejszych źródeł energii. Na przykład naukowcy ze Sztokholmu pracują nad tym, co jest reklamowane jako najsilniejszy biomateriał, jaki kiedykolwiek wyprodukowano.

 

Robotyka

 

Robotyka odnosi się do projektowania, produkcji i używania robotów do użytku osobistego i komercyjnego. Chociaż w każdym domu nie ma jeszcze robotów-asystentów, postęp technologiczny sprawił, że roboty stają się coraz bardziej złożone i wyrafinowane. Są one wykorzystywane w tak szeroko zakrojonych dziedzinach, jak produkcja, BHP oraz pomoc dla ludzi.

 

 

Internet rzeczy

 

IoT (Internet rzeczy) obejmuje przedmioty codziennego użytku — od urządzeń medycznych do noszenia, które monitorują stan fizyczny użytkowników, po samochody i urządzenia śledzące umieszczane w paczkach — podłączone do Internetu i identyfikowane przez inne urządzenia. Dużym plusem dla firm jest to, że mogą zbierać dane klientów ze stale podłączonych produktów, co pozwala im lepiej oceniać, w jaki sposób klienci korzystają z produktów i odpowiednio dostosowywać kampanie marketingowe. Istnieje również wiele zastosowań przemysłowych, takich jak rolnicy umieszczający czujniki IoT na polach w celu monitorowania właściwości gleby i podejmowania decyzji, takich jak termin nawożenia.

 

Druk 3d

 

Druk 3D pozwala firmom produkcyjnym drukować własne części przy użyciu mniejszej ilości narzędzi, po niższych kosztach i szybciej niż w przypadku tradycyjnych procesów. Ponadto projekty można dostosować, aby zapewnić idealne dopasowanie.

 

I inne sektory

 

Innowacyjne materiały, w tym tworzywa sztuczne, stopy metali i biomateriały, mogą wstrząsnąć sektorami, w tym produkcją, energią odnawialną, budownictwem i opieką zdrowotną.

 

Wychwytywanie, magazynowanie i przesyłanie energii to rosnący sektor rynkowy, stymulowany spadającymi kosztami technologii energii odnawialnej i poprawą pojemności akumulatorów.

 

 

Jak czwarta rewolucja przemysłowa wpłynie na biznes?

 

Nowe technologie stanowiące podstawę czwartej rewolucji przemysłowej będą miały znaczący wpływ na sposób prowadzenia firm, ich organizację i tworzenie. 

 

Jednym z głównych efektów postępu technologicznego jest zwiększona produktywność człowieka. Dzięki technologiom, takim jak sztuczna inteligencja i automatyzacja, które ułatwiają nam życie zawodowe, jesteśmy w stanie dokonywać mądrych wyborów szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

 

Ale nie wszystko jest takie różowe na jakie wygląda. Wiele z tych innowacji wiąże się z poważnymi implikacjami moralnymi i etycznymi, a w niektórych przypadkach pozostaje nam więcej pytań niż odpowiedzi.

 

W dzisiejszych czasach klienci oczekują więcej

 

Dzisiejsi klienci oczekują odpowiedzi w dowolnym momencie, na dowolnym wybranym przez siebie kanale komunikacji. Czy tweetują, "fejsują",  wysyłają e-maile, czatują czy dzwonią, chcą natychmiastowej odpowiedzi oraz spersonalizowanej obsługi.

 

Technologie wokół nas ewoluowały, niosąc ze sobą znaczne zmiany w oczekiwaniach klientów i ich zachowaniu. Pomyśl, że zaledwie 20 lat temu firmy takie jak Google, Alibaba, Facebook, Twitter, YouTube, Uber, Airbnb, Snapchat, Instagram nie istniały. Usługi świadczone przez te firmy podniosły poprzeczkę w zakresie obsługi klienta. Jak można oczekiwać, że klient będzie czekał, gdy jest przyzwyczajony do szybkości interakcji w mediach społecznościowych? Albo kiedy odpowiedź na każde pytanie to jedno wyszukiwanie w Google?

 

I nie zapominajmy o pokoleniu millenialsów. Dorastali w technologii cyfrowej, a teraz stanowią ponad połowę siły roboczej. Jako konsumenci oczekują, że firmy będą przewidywać ich potrzeby i zapewnią błyskawiczną obsługę oraz wsparcie.

 

Klienci, zarówno jako osoby fizyczne (B2C), jak i firmy (B2B), coraz częściej znajdują się w centrum tak zwanej gospodarki cyfrowej, co jest fantazyjnym określeniem gospodarki opartej na technologiach internetowych i cyfrowych. Aby odnieść sukces, firmy muszą przejść z modelu transakcyjnego, skoncentrowanego wyłącznie na sprzedaży produktów, na model relacji, zbudowany wokół sprzedaży usług i tworzenia głębszych więzi z klientami.

 

 

Sprzedaż

 

W handlu detalicznym personalizacja zmienia wszystko. Granice między sprzedażą, usługą i marketingiem zacierają się, gdy doświadczenia stają się bardziej indywidualne, oparte na sztucznej inteligencji.

 

Wirtualni agenci obsługi klienta mogą przeprowadzać codzienne transakcje i wydawać klientom inteligentne rekomendacje. Algorytmy uczenia maszynowego mogą analizować miliardy sygnałów, aby kierować połączenia obsługi klienta do najbardziej odpowiedniego agenta.

 

Korzystając z urządzeń rzeczywistości rozszerzonej, takich jak inteligentne okulary lub inne urządzenia do noszenia, kupujący mogą spojrzeć na produkt w sklepie i zobaczyć odpowiednie dane pojawiające się w ich polu widzenia. Gdy rzeczywistość wirtualna przyspiesza, czy może minąć dużo czasu, zanim kupujący będzie mógł wirtualnie? przymierzać różne stroje i kupować te, które im się podobają, nie wychodząc z sypialni? Jaki wpływ może mieć taka zdolność na usługi pocztowe lub łańcuchy dostaw? Co by było, gdybyś mógł wydrukować w 3D swoje przedmioty z handlu detalicznego, takie jak ubrania? lub okulary w twoim sklepie w okolicy?

 

W tej chwili wszystko opiera się na „zakupach, a następnie wysyłce” (zamawiasz, a towar jest pakowany i wysyłany do Ciebie). Ale sztuczna inteligencja i technologia cyfrowa stają się tak dobre, że wkrótce Amazon będzie wiedział, czego potrzebujesz, zanim będziesz tego potrzebować! Model zakupów zmieni się na „wysyłkę, a następnie dopiero zakupy”. Otrzymujesz towar i odsyłasz to, czego nie chcesz.

 

 

Jak czwarta rewolucja przemysłowa wpłynie na przyszłość pracy?

 

Czy tego  chcemy czy nie w nasze życie coraz śmielej wkracza cyfryzacja, automatyzacja oraz robotyzacja, które nie ominą także miejsc pracy. Nowa technologia ułatwia firmom automatyzację rutynowych zadań i może zakłócić równowagę między obowiązkami zawodowymi wykonywanymi przez ludzi a zadaniami wykonywanymi przez maszyny i algorytmy. Ponieważ inteligentna technologia staje się coraz bardziej popularna, musimy wziąć pod uwagę wpływ, jaki ta nowa technologia będzie miała na nasze społeczeństwo i siłę roboczą.

 

Na rynkach pracy na całym świecie już zachodzą przemiany i zakłócenia. W ciągu ostatnich dwudziestu lat korzystanie z nowych technologii spowodowało zniknięcie niektórych zawodów, a także stworzenie nowych, wcześniej niespotykanych miejsc pracy. Na przykład wzrost liczby internetowych porównywarek lotów drastycznie zmniejszył liczbę fizycznych biur podróży, a postęp w technologii mobilnej sprawił, że operatorzy central są przestarzali. Z drugiej strony postęp technologiczny doprowadził również do pojawienia się zupełnie nowych zawodów, takich jak twórcy aplikacji, marketerzy w mediach społecznościowych, badacze danych czy wirtualni asystenci.

 

Niedawne badania przeprowadzone przez McKinsey Global Institute mówią nam, że mniej więcej jedna piąta światowej siły roboczej straci pracę na rzecz AI (sztucznej inteligencji) i automatyzacji, a z najbardziej znaczący wpływ będzie miał w krajach rozwiniętych takich jak Wielka Brytania, Niemicy i USA. 50% firm uważa, że do 2030 roku automatyzacja i robotyzacja zmniejszy liczbę pełnoetatowych pracowników na całym świecie o 800 milionów!

 

Chociaż liczby te mogą brzmieć przygnębiająco, mogą również oznaczać zmianę w obrębie siły roboczej, a przesiedleni pracownicy mogą, przy odpowiednich umiejętnościach, pełnić korzystniejsze role. Światowe Forum Ekonomiczne informuje, że 38% firm uważa, że ​​sztuczna inteligencja i technologia automatyzacji pozwolą pracownikom wykonywać nowe zadania zwiększające produktywność, podczas gdy ponad 25% firm uważa, że ​​automatyzacja spowoduje pojawienie się nowych miejsc pracy.

 

Praca zdalna

 

Oprócz nowych zawodów i obowiązków, czwarta rewolucja przemysłowa może również spowodować, że więcej firm będzie zatrudniać wyspecjalizowanych wykonawców lub pracowników zdalnych. Ze względu na nową technologię i zmieniające się wymagania, pracodawcy mogą również bardziej wspierać obecnych pracowników, którzy chcą pracować zdalnie lub elastycznie.

 

Dawanie potencjalnym i obecnym pracownikom większej swobody pracy jak, kiedy i gdzie może być bardzo korzystne dla firm. Pozwala im rekrutować globalną siłę roboczą, zwiększać lojalność i zaangażowanie pracowników, skalować w szybszym tempie i osiągać nowe poziomy produktywności. Pracownicy również odnoszą korzyści, ponieważ brak konieczności dojeżdżania do pracy oznacza, że ​​będą mieli więcej wolnego czasu, lepszą równowagę między życiem zawodowym a prywatnym oraz większą elastyczność, co przekłada się na ogólną satysfakcję i zaangażowanie pracowników.

 

Jakie stanowiska pracy są najbardziej zagrożone?

 

Czwarta rewolucja przemysłowa wpłynie na prawie każdą branżę, a The Economist przewiduje, że 50% miejsc pracy jest podatnych na automatyzację. Niektóre zawody są bardziej podatne na automatyzację niż inne, na przykład dużo łatwiej zastąpić pracownika wykonującego powtarzalne fizyczne czynności jak pakowanie a znacznie trudniej albo i wcale nie będzie możliwym zastąpić poetę, opiekunkę do dzieci czy malarza.

 

W najbliższej przyszłości możemy spodziewać się zmniejszenia liczby pełnoetatowych pracowników na stanowiskach produkcyjnych i rolniczych, ponieważ wiele z tych stanowisk jest już wycofywanych ze względu na zwiększoną automatyzację. Roboty mogą również skuteczniej i bezpieczniej wykonywać zadania w zakładach przemysłowych, dlatego ich zastosowanie w produkcji sięga lat - 70 tych .

 

The OECD opublikowała listę branż, które są najbardziej narażone na automatyzacje miejsc pracy. Na szczycie listy znajdują się zawody związane z przygotowaniem żywności, budownictwem, sprzątaniem, prowadzeniem pojazdów i rolnictwem.

 

 

 

Oprócz zawodów z branż produkcyjnych automatyzacja może również znacznie wpłynąć na usługi pocztowe i kurierskie oraz na miejsca pracy w branży usługowej.  Jeśli pracujesz pracujesz jako sprzedawca w call centrem to możesz być pewny, że już za kilka lat twoje miejsce pracy zastąpi automat.

 

Jeśli nie widzisz swojej branży na liście to BBC przygotowało wirtualny kalkulator, który pomoże Ci określić, jak wielce prawdopodobne jest, że robot zastąpi cie na miejscu pracy. Zobacz >>

 

Więcej szczegółowych informacji na temat zmieniającego się rynku pracy znajdziesz w bardzo obszernym opracowaniu pt. "Scenariusz rozwoju rynku pracy do roku 2050" na tej stronie prisonplanet.pl.

 

Miejsca pracy, które są najmniej zagrożone automatyzacje

 

Podczas gdy roboty mogą być lepsze w szybkim, wydajnym i bezpiecznym wykonywaniu fizycznych, powtarzalnych zadań, to nie prędko jednak dogonią człowieka choćby w myśleniu kreatywnym Obecnie większości robotów brakuje umiejętności społecznych, poznawczych i kreatywnych. Mogą być w stanie pracować jako chatboty, aby odpowiadać na pytania i skargi klientów w określonych ramach, ale generalnie brakuje im wystarczającej empatii, aby odpowiednio wspierać lub dbać o klientów i pacjentów.

 

W rezultacie role, które obejmują rozpoznawanie wrażliwości kulturowej, troskę o innych, kreatywne lub złożone rozumowanie lub percepcję i manipulację, prawdopodobnie nie zostaną zautomatyzowane. Tak więc pracownicy socjalni, pielęgniarki, inżynierowie jądrowi, nauczyciele i pisarze mogą być pewni, że w najbliższym czasie nie zostaną zastąpieni przez roboty.

 

Przyszłość pracy

 

W raporcie  "The Future of Jobs" wydanym w 2018 roku przez Światowe Forum Ekonomiczne czytamy „Te transformacje, jeśli będą zarządzane mądrze, mogą doprowadzić do nowej ery dobrej pracy, dobrych miejsc pracy i poprawy jakości życia dla wszystkich, ale jeśli będą źle zarządzane, niosą ze sobą ryzyko pogłębiania się luk w umiejętnościach, większej nierówności i szerszej polaryzacji”.

 

Na pewnym poziomie zmiany siły roboczej i postęp technologiczny są normalne i należy oczekiwać tego od każdego rozwijającego się społeczeństwa. Niektórzy obawiają się, że czwarta rewolucja przemysłowa może stworzyć dystopijny świat, w którym roboty zabrały nam pracę i istnieje ogromna dysproporcja majątkowa między tymi, którzy są właścicielami robotów, a tymi, którzy ich nie mają. Jednak automatyzacja kluczowych zadań może wyeliminować bardziej nużące aspekty naszej pracy i pozwolić pracownikom skupić się na bardziej znaczących, satysfakcjonujących zadaniach.

 

 

Pracownik przyszłości - jaki będzie?

Pracownik przyszłości - jaki będzie?

Poznaj raport, który na zlecenie firmy Samsung opracował infuture hatalska foresight institute, zajmujący się analizą trendów, które mogą wywołać fundamentalne zmiany w różnych dziedzinach naszego życia.

 

 

Dane to nowa waluta świata

 

Każdego dnia miliardy ludzi udostępniają treści online. Publikują zdjęcia, filmy, posty i wysyłają sms-y.

 

Te miliardy osób udostępniających dane przekładają się na miliardy urządzeń z wbudowanymi czujnikami, wysyłając do chmury biliony sygnałów w czasie rzeczywistym. Rzeczy takie jak współrzędne GPS, dane środowiskowe, strumienie kliknięć i stan zdrowia. Jaki jest tego rezultat? Dane. Mnóstwo danych.

 

Wszystkie te dane są jak pokarm dla sztucznej inteligencji. Sztuczna inteligencja napędza innowacje w coraz większej liczbie produktów i usług, a im więcej masz danych, tym lepsze są prognozy.

 

 

 

Kiedy nadejdzie przyszłość?

 

Zgodnie z raportem „Technologie Tipping Points and Societal Impact” Światowego Forum Ekonomicznego, do 2025 roku mogą wystąpić następujące punkty krytyczne dla technologii:

 

  • 10% osób noszących ubrania podłączonych do internetu   
  • Pierwszy zrobotyzowany farmaceuta w USA   
  • Pierwszy samochód wydrukowany w 3D w produkcji   
  • 5% produktów konsumenckich drukowanych masowo w 3D   
  • 90% populacji ma stały dostęp do internetu   
  • Samochody bez kierowcy to 10% wszystkich samochodów na drogach USA   
  • Pierwszy przeszczep wątroby wydrukowanej w 3D   
  • Pierwsze miasto z ponad 50 000 mieszkańców bez sygnalizacji świetlnej   
  • Pierwsza maszyna AI w zarządzie korporacji
  • 1 bilion czujników podłączonych do internetu
  • 10% okularów do czytania podłączonych do internetu
  • 90% populacji korzysta ze smartfonów
  • 30% audytów korporacyjnych przeprowadzonych przez AI (sztuczną inteligencję)

 

Postępy w mocy obliczeniowej, sztucznej inteligencji, robotyce i materiałoznawstwie mogą przyspieszyć przejście na bardziej przyjazne dla środowiska produkty wszelkiego rodzaju. Cyfrowe techniki wytwarzania, w tym druk 3D, mogą zbliżyć produkcję klientom i sprawić, by konserwacja części zamiennych była łatwiejsza i tańsza.

 

Przełom w biotechnologii może umożliwić hodowlę kości zastępczych i narządów do transplantacji z wydrukowanych w 3D komórek macierzystych pacjenta. W miarę postępu odkryć dotyczących funkcji ludzkiego mózgu, możemy spojrzeć w kierunku implantów neuronowych i interfejsów mózg-maszyna, które zająć się chorobami poznawczymi i potencjalnie zwiększyć ludzką inteligencję.

 

Nowe technologie energetyczne mogą tworzyć tanie, obfite i zrównoważone źródła energii – i jej magazynowanie – aby odzwyczaić planetę od paliw kopalnych pierwszej rewolucji przemysłowej. Roboty mogą wykonywać prace domowe, asystować pielęgniarkom, a nawet same budować.


Jak sami widzimy skala i zakres nadchodzących zmian będą bardzo głębokie i nieporównywalne z żadną wcześniejszą rewolucją -   wpłyną na każdą dziedzinę naszego życia. Nowoczesne technologie połączą świat cyfrowy ze światem fizycznym oraz biologicznym z którego wyłoni się nowa rzeczywistość nigdy wcześniej nieznana dotąd człowiekowi.

 

Wiedząc powyższe czego nie wie i kompletnie nie zdaje sobie sprawy znaczna większość ludzi stawia ciebie czytelniku w korzystnym położeniu i w przewadze nad innymi. Jak jednak wykorzystasz tą wiedzę to już zależy wyłącznie od Ciebie. Niewątpliwie jednak nadchodzące zmiany niosą ze sobą zarówno korzyści jak i zagrożenia na niemal każdej płaszczyźnie życia człowieka.

 

Zachęcamy zgłębić wiedzę w temacie czwartej rewolucji przemysłowej oraz zmian jakie zachodzą obecnie na świecie. W tym celu polecamy przeczytać trzy książki znacznie poszerzające świadomość i zrozumienie zachodzących globalnie procesów:

 

 

1. Czwarta rewolucja przemysłowa. Autor Klaus Schwab.

 

Czwarta rewolucja przemysłowa. Autor Klaus Schwab.

 

 

2. Wielki reset. Jaką przyszłość planuje nam globalna władza.

 

Wielki reset. Jaką przyszłość planuje nam globalna władza.

 

 

3. Tech. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego. Autor Jan Białek

 

 Tech. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego. Autor Jan Białek

 

 

 

Twoja przyszłość jest w Twoich rękach.

Twój e-mail:

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

 Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityka prywatności.

Zapisz się do newslettera i ciesz się przydatną wiedzą

Jesteśmy ekspertami od:

expert webwave
autoryzowany reseller shoper

Nasza oferta

 

Strony WWW

 

Sklepy WWW

 

Strona z systemem rezerwacji

 

Filmy promocyjne

 

Prezentacje PowerPoint

 

Szablony stron WWW

 

Prowadzenie Social Media

 

Pozycjonowanie

 

Komunikacja z Klientami

 

Smart Pixel to Agencja Cyfrowa specjalizująca się w projektowaniu nowoczesnych stron internetowych, sklepów www oraz promocji biznesu naszych Klientów w Internecie. Stosujemy sprawdzone i skuteczne rozwiązania, które zwiększają sprzedaż i autorytet  takich firm jak Twoja.

strony www
Prawa autorskie © 2022 Smart Pixel. Polityka prywatności.