Prawa autorskie © 2022 Smart Pixel. Polityka prywatności.
strony www

Smart Pixel to Agencja Cyfrowa specjalizująca się w projektowaniu nowoczesnych stron internetowych, sklepów www oraz promocji biznesu naszych Klientów w Internecie. Stosujemy sprawdzone i skuteczne rozwiązania, które zwiększają sprzedaż i autorytet  takich firm jak Twoja.

Nasza oferta

 

Strony WWW

 

Sklepy WWW

 

Strona z systemem rezerwacji

 

Filmy promocyjne

 

Prezentacje PowerPoint

 

Szablony stron WWW

 

Prowadzenie Social Media

 

Pozycjonowanie

 

Komunikacja z Klientami

 

autoryzowany reseller shoper
expert webwave

Jesteśmy ekspertami od:

Zapisz się do newslettera i ciesz się przydatną wiedzą

 Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityka prywatności.

Twój e-mail:

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Potrzebujesz wyszukiwarki na stronie lub sklepie www stworzonej na WebWave ale nie wiesz jak to zrobić? Pomożemy Ci!

 

WebWave to jeden z najpopularniejszych w naszym kraju systemów CMS. Ma wiele zalet ale i znajdą się też wady. Jedną z największych niedogodności przy tworzeniu stron lub sklepów na WebWave jest brak wyszukiwarki treści lub produktów. Na szczęście jest na to rozwiązanie.

 

Twoja wyszukiwarka na stronie stworzonej w WebWave

 

Jednym ze sposobów aby dodać wyszukiwarkę treści lub produktów na swojej stronie lub sklepie stworzonym w technologii WebWave jest wykorzystanie w tym celu Google Custom Search Engine.

 

Co to jest Google Custom Search?

 

Google Search Engine umożliwia dodanie wyszukiwarki na Twoją witrynę, bloga lub sklep. Możesz skonfigurować tą wyszukiwarkę tak, aby przeszukiwała zarówno podstrony, artykuły, produkty oraz zdjęcia. Możesz dostosować wygląd i styl wyników wyszukiwania.

 

Co ciekawe wyszukiwarka od Google jest darmowa do 100 wyszukiwań dziennie. Jeśli jednak na na twojej witrynie ilość zapytań przekracza tą liczbę to wtedy możesz rozszerzyć swoje konto rozliczeniowe i płacić za możliwość nawet nieograniczonej ilości zapytań w wyszukiwarce.

 

Wady wyszukiwarki Google Custom Search

 

Nie ma rzeczy bez wad, w przypadku wyszukiwarki od Google nie jest inaczej. Oto lista największych wad Google Custom Search:

 

  1. Reklamy – wersja bezpłatna wyszukiwarki Google wyświetla reklamy w wynikach wyszukiwania. Oznacza to, że wyniki wyszukiwania Twojej witryny pojawią się poniżej wyświetlanych reklam konkurencji, a odwiedzający Twoją stronę mogą kliknąć w te reklamy i przejść na strony innych firm.
  2. Brak kontroli nad tym, co jest indeksowane – Google decyduje co jest indeksowane na Twojej stronie czy sklepie. Co prawda możesz dodać mapę witryny do konsoli wyszukiwania Google, ale to Google decyduje, kiedy indeksować Twoje strony.
  3. Stary i nudny interfejs użytkownika - Jest rok 2022 i chcemy aby nasza wyszukiwarka wyglądała nowocześnie i ładnie na naszej witrynie. Niestety Google nie zaktualizował interfejsu wyszukiwarki przez ostatnie kilkanaście lat.
  4. Ryzyko porzucenia projektu — Google jest znany z tego, że nagle usuwa swoje projekty i to w krótkim czasie.
  5. Brak możliwości dostosowania filtrów, wyglądu wyników wyszukiwania, które wyniki wyświetlają się jako pierwsze itp.
  6. Zero wsparcia - nie licz na support Google w instalacji i edycji wyszukiwarki.

 

 

Zalety wyszukiwarki Google Custom Search

 

Znajdą się też pewne zalety dla wyszukiwarki od Google, oto kilka z nich:

 

  1. Jest bezpłatna do 100 wyszukiwań dziennie.
  2. Łatwa w instalacji i konfiguracji.
  3. Dobre rozwiązanie dla małych witryn czy blogów z mniejszym ruchem.
  4. Można połączyć z Google Analytics w celu lepszej analityki.

Jak dodać wyszukiwarkę treści Google Custom Search na swoją stronę internetową?

 

Dodanie wyszukiwarki od Google w wersji bezpłatnej jest dość proste. Przejdź przez wszystkie poniższe kroki i ciesz się możliwością wyszukiwania treści na swojej stronie.

 

Krok 1. Wejdź tutaj https://www.google.pl/cse/ i naciśnij przycisk "dodaj".

 

Krok 2. W pole "Witryny do przeszukania" wpisz adres swojej strony, bloga lub sklepu. Następnie wybierz język polski i nadaj nazwę swojej wyszukiwarki.

 

wyszukiwarka treści na stronie webwave

 

Krok 3. Teraz kliknij na niebieski przycisk "Pobierz kod". Kod został pobrany. Teraz przejdziemy do kreatora WebWave aby zamieścić ten skopiowany wcześniej kod html.

 

 

 

Krok 4. Wejdź na stronę WebWave i zaloguj się do panelu webmastera. Wybierz z listy stronę na która chcesz dodać wyszukiwarkę.

 

Krok 5. Po zalogowaniu do kreatora wybierz z panelu narzędzi "Dowolny HTML, CSS, JS". Pojawi Ci się ramka, kliknij na nią dwukrotnie, usuń domyślny kod w ramce a następnie wklej skopiowany wcześniej kod z panelu Google CSE.

 

kod html webwave

 

Krok 6. Ostatnim krokiem będzie  odpowiednie ustawieniu pozycji oraz wielkości elementu z kodem na swojej stronie.  Jak wiemy wyszukiwarka znajduje się najczęściej w menu górnym strony.  Jak już znajdziesz najlepsze umiejscowienie dla wyszukiwarki na swojej stronie to pamiętaj na koniec opublikować stronę. Dopiero po publikacji zobaczysz jak wygląda wyszukiwarka i będziesz mógł ją przetestować.

 

webwave wyszukiwarka treści na stronie

 

Podsumowanie

 

Jak widzimy, wdrożenie Google CSE może być korzystne dla mniejszych stron, takich jak blog czy witryna firmowa. Wyszukiwarka ta zadowoli każdego, którego witryna internetowa ma mało podstron do zindeksowania.

 

Jeśli masz witrynę z dużą ilością podstron lub artykułów na blogu czy produktów na sklepie internetowym, to znacznie lepszym rozwiązaniem będzie wdrożenie profesjonalnych, posiadających wiele przydatnych i zaawansowanych funkcji wyszukiwarek stworzonych przez wyspecjalizowane w tym celu firmy.

 

Na rynku jest wiele ciekawych rozwiązań oferujących zaawansowane wyszukiwarki treści na stronę. Jednak ich wdrożenie na stronę wymaga wiedzy, czasu i umiejętności.

 

Smart Pixel korzysta z najbardziej funkcjonalnych i najlepszych na rynku zewnętrznych wyszukiwarek, które z  powodzeniem integrujemy ze stronami lub sklepami naszych Klientów.

 

Jeśli chcesz zamieścić nowoczesną, rozbudowaną wyszukiwarkę produktów na swój e-Commerce, bloga albo stronę www stworzoną w WebWave to odezwij się do nas.

 

Kontakt

 

tel. 730-209-608

e-mail: piotr@smartpixel.net.pl

 

 

WebWave wyszukiwarka na stronie

25 października 2022

Najnowsze posty

domena hosting serwer
domena hosting serwer
rezerwacja online, salon piękności, rezerwacja wizyt, rezerwacja biletów online, rezerwacja online za darmo, system rezerwacji online fitness, rezerwacja online kosmetyczka, rezerwacja kortów online, rezerwacja, kolejki online, fryzjer rezerwacja online, rezerwacje online noclegi
13 czerwca 2022
wyszukiwarka webwave
film promocyjny, animacje reklamowe, animowane logo firmy
sklep internetowy shoper
sklep internetowy sky-shop
sklepy internetowe
smart pixel nowoczesne strony internetowe

WYŚLIJ ZAPYTANIE

WYŚLIJ ZAPYTANIE

sklep internetowy
(+48) 730-209-608

Nowoczesne Usługi Cyfrowe